Malatya
Giriş Tarihi : 22-11-2017 14:56   Güncelleme : 22-11-2017 14:56

35 Milyon Liralik Altyapi Yatirimi

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Dogansehir’de incelemeler yapip, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Geziye AK Parti il Baskani Hakan Kahtali, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, Dogansehir Belediye Baskan Yardimcisi Mustafa Gülhaç da katildi. Malatya Büyüksehir Belediyesi Dogansehir ilçesinde altyapi çalismalari nedeniyle bozulan yollarin tamamini asfaltladi

35 Milyon Liralik Altyapi Yatirimi

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Dogansehir’de incelemeler yapip, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Geziye AK Parti il Baskani Hakan Kahtali, Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, Dogansehir Belediye Baskan Yardimcisi Mustafa Gülhaç da katildi Dogansehir ilçesinde yapilan çalismalari degerlendiren AK Parti Dogansehir Ilçe Baskani Murat Kavuncuoglu, Dogansehir ilçesinin kuruldugu günden bugüne kadar saglikli bir altyapiya sahip olmadigini söyledi.

BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, DOGANSEHIR’E ÖNEMLI HIZMETLER YAPTI

Büyüksehir Belediyesinin Dogansehir’e çok önemli hizmetler yaptigini ifade eden Kavuncuoglu, “Büyüksehir Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir’in yaptigi çalismalar sonucunda Dogansehir’e 50 yil yetecek bir altyapiya sahip olduk. Bize bu hizmeti 50 yil boyunca faturalandirsalar ödeyemeyiz. Bu çalismalarin tamami bitti. Altyapi çalismalarindan dolayi bozulan yollarimiz asfaltlandi. Tozdan çamurdan kurtulduk. Emegi geçen herkese tesekkür ederiz” dedi.

PROBLEMLERIMIZ ÇÖZÜLDÜ

Dogansehir’in kanalizasyon ve içmesuyu problemlerinin çözüldügünü belirten Dogansehir Belediye Baskan Yardimcisi Mustafa Gülhaç, “Dogalgaz çalismalari tüm hiziyla devam ediyor. Büyüksehir Belediyemiz kis aylari gelmeden yollarimizi asfaltladi. 15 kilometrelik asfalt çalismasi bitti. Tüm Dogansehirliler adina Büyüksehir Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir’a tesekkür ediyorum” dedi.

CIDDI ALTYAPI ÇALISMALARI YAPILIYOR

Malatya’nin bütün ilçelerinin gelisip kalkinmasina özel bir önem verdiklerini belirten Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Malatya ve ilçelerinin ayni anda kalkinmasi için ilçelerde ve kirsal bölgelerde hizmet atagina kalktiklarini söyledi.  Planlamada önceligin altyapi oldugunu vurgulayan Baskan Çakir, “Malatya’nin bütün ilçelerinde çok ciddi bir altyapi çalismasi yürütüyoruz. Dogansehir ilçemizde merkezde 75 kilometrelik içme suyu hatti 90 kilometre de kanalizasyon hatti yapimi tamamlandi. Ilçemizin tamaminda 268 kilometrelik altyapi çalismasi yaptik. Bunun toplam bedeli 28 milyon lira. 3 yildir Malatya’nin her noktasinda asfaltlama, yol genisletme, yeni yol açma ve birçok yol altyapi çalismalari yapildi. Dogansehir ilçemiz de bu hizmetleri fazlasiyla aldi. Altyapi çalismalarinin bitmesiyle ilçe merkezimizde asfaltlama çalismalari yaptik. Birinci kat sicak asfalt çalismasi bitti. Gelecek yil ilçe merkezimizde ikinci kat asfalt çalismasi yapacagiz. 2017 yili içerisinde ilçemizde 68 kilometrelik asfalt çalismasi yaptik. Sadece bu yil için yaptigimiz yol hizmetlerinin toplam bedeli 7.2 milyon lira. Gelecek yil ilçemize yeni bir meydan yapacagiz. Bunun yaninda ilçe merkezimizin caddelerini prestij caddelerine dönüstürecegiz” seklinde konustu.