Spor
Giriş Tarihi : 15-11-2021 15:04   Güncelleme : 15-11-2021 15:04

329 Dakikaya 1 Milyon Euro

Yeni Malatyaspor'un 2021 Nisan'ında karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını açıkladığı Jody Lukoki'nin 1 milyon euro tazminat almaya hak kazandığı belirtildi.

329 Dakikaya 1 Milyon Euro

Yeni Malatyaspor, Nisan ayında Jody Lukoki ile anlaşarak yollarını ayırdığını duyurmuştu. Boşa çıktıktan sonra Eredivisie ekiplerinden Twente'nin yolunu tutan Demokratik Kongolu futbolcunun Sarı Siyahlılar'ı tazminat ödemeye mahkum ettiği ortaya çıktı.

Foot.cd adlı internet sitesi, okuyucularıyla paylaştığı özel haberinde 28 yaşındaki oyuncunun FIFA nezdinde açtığı davayı kazandığını ve bu doğrultuda Süper Lig kulübünden 1 milyon euro alacağını yazdı.

Süper Lig'de geçen sezon sadece 329 dakika forma giyen Lukoki, sakatlıklardan kurtulamamış ve yeni sezon başlamadan Yeni Malatyaspor tarafından sözleşmesi fesh edilmişti.

Yeni Malatyaspor ayrılığının ardından Hollanda Ligi ekiplerinden Twente ile anlaşan Lukoki, yeni takımıyla henüz maça çıkamadı.

11 Ocak 2021’de Yeni Malatyaspor’a transfer olma sürecini değerlendiren Lukoki, Yeni Malatyaspor ile imzalar atıldıktan hemen sonra gidişatın kötüye doğru gittiği ve takımın küme düştüğünü gördüğünde kendisini çok kötü hissettiğini söylemişti. Lukoki, “Malatya’da olmaktan çok mutluyum. Malatya’ya imza atmadan önce Malatya’nın bir pozisyonuna baktım Ligdeki durumuna. Çok iyilerdi. Avrupa’ya gitmeyi bile düşünüyorduk. Ocak ayında imzalamıştım geçen yıl. Sonra ben imza atıktan sonra takım bir yenilmeye başladı. Baktım küme düştük. Daha sonra TFF kuraları değiştirdi ve ligde kaldık. Ben Malatya’ya geldiğimde kendimi kötü bir insan gibi gördüm. Filmlerde kötü karakterler olur ya, benim imzamdan sonra böyle bir düşüş başladı. O yüzden kendimi kötü hissediyordum.”  >> HABER MERKEZİ