Malatya
Giriş Tarihi : 04-12-2012 12:12   Güncelleme : 04-12-2012 12:12

3 Aralik dünya engelliler gününde engelliler unutuldu

3 Aralik Dünya Engelliler Günü nedeniyle Atatürk anitina çelenk koymak için bir araya gelen engelliler, burada alinmayan önlemler nedeniyle zor anlar yasadilar. Engelliler, kendileri için düzenlenen konseri ise 45 dakika beklediler.

3 Aralik dünya engelliler gününde engelliler unutuldu

3 Aralik Dünya Engelliler Günü nedeniyle Malatya Valiligi Engelliler Konseyi Genel Sekreterligi’nin organizasyonu ile engelli dernekleri tarafindan Atatürk anitina çelenk sunum programi düzenlendi. Törene hiçbir kurum yöneticisi katilmazken, anit önünde alinmayan güvenlik önlemleri nedeniylede tekerlikle sandalye kullanan engelliler ile görme engelliler zor anlar yasadi. Çelenk sunum töreninde konusan Malatya Valiligi Engelliler Konseyi Genel Sekreteri Alim Yavuz, kentte engellilerin sorunlarina karsi kamuoyu olusturmaya ve toplumun empati kurmasini saglamaya çalistiklarini anlatti.
Çelenk sunumunun ardindan engelliler, Atatürk Kapali Spor Salonu’nda kendileri için düzenlenen konser programina geçti.
Konserin baslangiç saati 16.00 olarak ilan edilmesine karsin, engelliler ve aileleri yaklasik 45 dakika solanda bekletildiler. Törene Vali Yardimcisi Murat Çagri Erdinç, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Hidayet Bozkurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Sadi Findikli katilirken, protokol için ayrilan koltuklar ise bos kaldi.
Konserde, önce engelliler sahne alirken, ardindan yerel sanatçilar sahne aldi.