Genel
Giriş Tarihi : 01-03-2021 17:42   Güncelleme : 01-03-2021 17:42

“28 Şubat Mağdurları Adalet İstiyor”

Hukukçular Derneği Başkanı Av. Necati Karabay, 28 Şubat post modern darbecilerinin ve 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün geçmişte birçok masum insanı haksız yere cezalandırdığını ifade ederek, bu insanların adil ve tarafsız, örgüt ve Paralel Devlet Yapılanması yanlısı olmayan hakimler ve mahkemeler tarafından yeniden yargılanması gerektiğini belirtti.

“28 Şubat Mağdurları Adalet İstiyor”

Geçmişte birçok masum insanın haksız yere mahkum edildiğini belirten Kanbay,” Bugün 28.Şubat Postmodern darbenin üzerinden 22 yıl geçmiş bulunmaktadır.İslâmi hizmetleri ve inançları dolayısıyla 28 Şubat post modern darbecilerin,Batı Çalışma Grubu’nun zulmüne maruz kalan inançlı ve İslâmi hassasiyeti olan insanlar,darbe destekçisi polislerin işkence, kumpas ve iftirasıyla hazırlanan ifade ve sözde itirafnameler,darbe destekçisi savcıların hazırladığı iddianameler ile hakimlerin verdiği kararlar ve son olarak darbe destekçisi Yargıtay üyelerinin verdiği onama kararları ile hayatlarının baharında cezaevlerine atılmışlar,halen cezaevindedirler..Bu insanlar,adil ve tarafsız, BÇG. Ve FETÖ.Yanlısı olmayan Hâkimler ve Mahkemeler tarafından yeniden yargılanmalıdırlar. O Mağdurlar, af değil,adilce yeniden yargılanmak istemektedirler. Hükümetimiz bu konuda biraz hızlı davranmalı,gerekirse bu konuda bir yasa çıkarılmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

28 Şubat mağdurlarının bir nebze olsun rahatlatılması gerektiğini savunan Kanbay,” Hukukçular Derneği olarak diyoruz ki;, İnsanları fişleyen,dindar insanlara kan kusturan,bu darbe bin yıl sürecek diyen BÇG.Mensupları ile sivil ve medya ayağı, iş dünyasındaki ve siyaset dünyasındaki destekçileri çok hızlı bir şekilde yargılanıp,hak ettikleri cezalara çarptırılarak,28 Şubat mağduru insanlarımız bir nebze de olsa rahatlatılmalıdırlar. Bir de,28 Şubat  mağduru olan ve okullarını emsallerinden en az  9-10 sene sonra bitiren Öğrencilere Hükümet bir jest yaparak,bu öğrencilerin KPSS.siz ve kurasızolarak atamalarını yaparak mağduriyetlerini bir nebze olsun azaltmalıdır.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla