Spor
Giriş Tarihi : 06-08-2021 17:16   Güncelleme : 06-08-2021 17:16

26 Numara: Semih Kaya

​​​​​​​ Yeni Malatyaspor ’da 1 yıllık kontratı bulunan tecrübeli Defans ve Stoper oyuncusu Semih Kaya, kariyerine yurt dışında devam ettirmeyi düşünürken Yeni Malatyaspor ’un ısrarı üzerine transfer teklifini kabul ettiğini söyledi.

26 Numara: Semih Kaya

Kulübün yayın organlarına demeçte bulunan Kaya, Yeni Malatyaspor’a geliş sürecini anlattı. “ Yeni Malatyaspor’a gelmemdeki en büyük faktörlerden biri de transferimde ısrarcı olunması.” diyen Kaya, “Kulüp başkanımız adil gevrek, beni arayarak ikna etti. Türkiye'den sadece Yeni Malatyaspor ile görüşmüştüm. Kariyerime yurt dışında devam etmeyi planlıyordum. Türkiye'ye dönme gibi bir fikrim yoktu; ama buraya isteyerek geldim, iyi ki de gelmişim.” ifadelerine yer verdi.

Oynadığı her kulüpten para kazandırarak ayrıldığını söyleyen Kaya,” 2 yıllık kontratım var. Tabi ki profesyonel sporcularız. İleride ne olur, ne biter, orasını kestiremeyiz; ancak ben bulunduğum her kulübe, camiaya belirli bir meblağ kazandırarak ayrılırım. Böyle olursa, buradan da gönül rahatlığıyla gitmiş olurum.” dedi.

Takım olarak daha ilerlenmesi gereken bir seviyede olduklarını belirten Kaya,” Yapmam gerekeni yapmış olduğumu düşünürüm. Elbette bunları konuşmak için daha çok erken. Yani ilerisini değil, şimdiyi konuşsak daha mantıklı , daha doğru olur. İlerlememiz gerekiyor iyi bir performans sergilediğim kanaatindeyim. Türkiye'nin en büyük takımlarından (Galatasaray) birisinde oynadım. Özellikle dev maçlarda nasıl mücadele edilmesi ve ne şekilde durulması gerektiğini de biliyoruz. Basit hatalar oluyor, goller yiyoruz ya da rakip takım basit hatalar yapıyor, gol atıyoruz. Futbolun içinde olan şeyler bunlar; fakat biz galibiyetler için elimizden gelen her şeyi ortaya koyuyoruz. Daha ilerlememiz gereken bir seviyedeyiz. İyi durduğumuz, iyi mücadele ettiğimiz takdirde puanlar alıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bu sezon takım olarak Avrupa hedeflerinin olduğunu vurgulayan Kaya,” Hedefimiz, yeniden Avrupa kupalarında oynamak. Önümüzdeki sezon göstereceğimiz performansla o seviyelere çıkabiliriz. Ben Avrupa’da oynamayı imkânsız olarak görmüyorum. Hocamıza ve takım arkadaşlarıma inanıyorum ki, iyi bir oluşum içerisindeyiz. Çok keyifli bir ortam var.” diye konuştu.

Ebubekir Atilla