Malatya
Giriş Tarihi : 13-04-2017 17:59   Güncelleme : 13-04-2017 17:59

“25 Yil Sonrasini Düsünün!”

Berberler ve Kuaförler Odasini referandum sürecinde ziyaret CHP Genel Baskan Yardimcisi Veli Agbaba, siyaset ve futbolun nabzinin berberlerle ölçüldügünü belirtip referandum hakkinda “Çocuklarinizin, torunlarinizin gelecegi için 25 yil sonrasini düsünün, bir ülke kolay kurulmuyor. Bizimle beraber kurulan ülkelerin hepsi gitmis, Suriye’sini, Libya’sini da göz önünde bulundurarak oy verin” dedi

“25 Yil Sonrasini Düsünün!”

>>Hanife Sari

Hayir, kampanyasi için çalismalarina devam eden ve bu amaçla bir dizi ziyaretler gerçeklestiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba bu ziyaretler kapsaminda Berberler ve Kuaförler Odasi Baskani’ ni da ziyaret etti. Berberler ve Kuaförler Odasi Baskani Ramazan Toptas, CHP Genel Baskan Yardimcisi Veli Agbaba’nin yogun programinda kendilerine de zaman ayirmasindan duydugu memnuniyeti dile getirerek çalismalarindan dolayi  kendilerine tesekkür etti.

“REFERANDUMUN NABZINI SIZDEN ÖGRENMEYE GELDIK”

CHP Genel Baskan Yardimcisi Veli Agbaba ise berberler için “ Eskiden siyasetin ve futbolun nabzi berberlerle konusulurdu. Simdi bizde Türkiye’nin, referandumun nabzini sizden ögrenmeye geldik.  Berberler kuaförler ekonomiye çok katki sunmakta, istihdam konusunda da iyi isler yapmakta. Bu is halen usta çirak iliskisiyle devam eden bir iliski hem yeni ustalarin yetismesine vesile oluyorsunuz hem de kimseye yük olmadan kendi el emeginizle kendi ailenizi geçindirmeye çalisiyorsunuz bu konuda sizleri kutluyorum.  Devletin katkisi olmadan sizler kendi ayaklarinizin üzerinde durmaya çalisiyorsunuz her ne kadar da imkânlariniz kit kanaat da olsa bu sekilde devam ediyor.  Benim ziyaret ettigim ve en çok mutluluk duydugum yer beraberlerdir, çünkü çok güler yüzle karsiliyorlar bizi.  Bu yüzden bütün berber arkadaslarima tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.

“KONU MEMLEKET MESELESI, IYI DÜSÜNÜN”

Sözlerine pazar günü oylanacak olan referandumla devam eden Agbaba, “Evet veya hayir tartismasi bazen çok farkli sekilde karsimiza çikiyor. Aslinda bu oylanacak sey, Türkiye’nin önümüzdeki dönem nasil yönetilecegi ile ilgili bir karar. Bu bir süreç bu süreçte haksiz rekabete ugradigimizi söyleyebilirim.  Devletin bütün imkânlari maalesef evet’i anlatmak için kullaniliyor.  Insanlar korktuklari için özel mülkler bize hayir kampanyasi yapacak bir alan vermiyor. Bu yapilan evet de hayir da diyecek olan herkesin cebinden çikiyor bu dogru bir sey degil. 12 Eylül 1982 anayasasi danisma meclisi kurularak 2 yilda hazirlandi.  Bu anayasa ise 22 günde meclisten geçti. Anayasalar toplumsal uzlasma metinleridir.  Yüzde 40-50’ lik uzlasma yetmez, yüzde 100 uzlasma olmali, bütün toplumun sesini buldugu uzlasma metinlerdir onlar. Yanlislik olursa degisime gidilir deniliyor bu boyaci küpü degil, siz bir kanun yapmiyorsunuz, siz bir anayasa degistiriyorsunuz. Anayasa, yönetim sekli 3-5 yilda degistirilir mi, degistirilmez. Bu yüzden hepimiz elimizi vicdanimiza koyarak oy kullanmaliyiz. Dünya ülkeleri arasinda ilk 10’unda olan zengin ülkelerin hepsi parlamenter demokrasi, bir de son 10’ una bakin bunlarin tamami da yari baskanlik ve tam baskanlikla yönetilen ülkeler. Çocuklarinizin, torunlarinizin gelecegi için 25 yil sonrasini düsünün ona göre karar verin. Bir ülke kolay kurulmuyor.  Bizimle beraber kurulan ülkelerin hepsi gitmis, Suriye’sini Libya’sini da göz önünde bulundurarak oy verin. Bu bir parti meselesi degil memleket meselesi, Türkiye’nin birligi beraberligi bekasi için iyi düsünülmesi gerekiyor” seklinde konustu.  Yapilan konusmalar sonrasi Berberler ve Kuaförler Odasi tarafindan Agbaba’ ya plaket takdim edildi.