Malatya
Giriş Tarihi : 12-07-2021 23:33   Güncelleme : 12-07-2021 23:59

25 Milyonluk Dev Yatırım

Battalgazi Belediyesi tarafından Bulgurlu Bölgesinde inşa edilen toplam değeri 25 Milyon TL’yi bulan 1.1 megawattlık Güneş Enerji Santrali, 1000 Ton Kapasiteli Bitüm Depolama Tankı, Soğuk Asfalt Emülsiyon Üretim Tesisi, Kombine Sathi Kaplama Aracı ve İş Makinaları düzenlenen tören ile hizmete girdi.

25 Milyonluk Dev Yatırım

Eşsiz, kültürel ve doğal güzellikleri ile görülmeyi ve bilinmeyi hak eden Battalgazi’de vizyonel projeler hayata geçiriliyor. Bulgurlu mahallesinde inşa edilen dev tesis ile Belediyenin kaynakları doğru ve kontrollü şekilde kullanılmış olacak.

Bugün akşam saatlerinde Battalgazi Belediyesi Asfalt Plent Tesisi’nde düzenlenen açılış töreninde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,” 31 Mart 2019’da almış olduğumuz bu bayrağı daha da yukarıya çıkarmak, daha da ileriye götürmek için gece gündüz demedik Battalgazi’mize hangi hizmeti ne şekilde sunabiliriz bunun çabası ve gayreti içerisinde olduk. Çalışmalarımızı özellikle bugün açılışını yapmış olduğumuz kısımların dışında inşallah bundan sonraki süreçte de yapmış olduğumuz yatırımları peyderpey açacağız. Bu yatırımlarda sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük emek ve gayretleri var. Bu hizmeti Malatya’mızın, Battalgazi’mizin, Türkiye’mizin istifadesine sunabiliyorsak bunun baş mimarı sayın cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve akabinde de Ankara’da işlerimizi birebir takip eden Sayın Milletvekillerimizdir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

3,9 MEGAWATLIK TESİS HACIHALİL ÇİFTLİĞİ’NE

Güneş Enerjisi Sistemleri projesinde 5 megawatlık ruhsatın alındığını ve geriye kalan 3,9 megawatlık kısmın Hacıhalil Çiftliği bölgesinde hizmete sunulacağını belirten Başkan Güder,”İnşallah bundan sonraki süreçte sur durak bilmeden hep beraber Battalgazi’mize mazisine layık geleceğe hazırlayacağız. Battalgazi’nin mazisinde yer alan medeniyet, kültür, tarihi İnsanların yaşam konforu ile birleştirerek Battalgazi’mizi tercih edilen, sadece Malatya’da değil bölgede tercih edilen ilçeler arasında sahil etme noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. 5 megawatlık Güneş enerjisi ruhsatını aldık. Geriye kalan 3,9 megawatın elektrik satış fiyatları öncesinde 1.3 sent iken sonradan 0,4 sente düştü. Dolayısı ile rantabıl olmaması hasebi ile 3,9 megawatlık enerjimizin yerini Hacıhalil Çiftliği bölgesinde hazırladık, inşallah ilerleyen süreçte Battalgazimizin istifadesine sunmuş olacağız. Sadece 1 megawatt ile elde etmiş olduğumuz yıllık 850 bin ton karbonsioksit gazı salımı engellemiş olduk. Yine 1 megawatlık enerji ile yıllık 3 bin 500 tane ağacın kesimini engellemiş oluyoruz. Bu doğaya yapılan katkı ve hizmettir. Bu 25 Milyon liralık yapmış olduğumuz hizmeti Battalgazi’mize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

KAYMAKAM DURAN TEŞEKKÜR ETTİ

25 Milyon TL’lik tesisin Battalgazi İlçesine hayırlı olması temennisinde bulunan Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Duran,” Battalgazi Belediye Başkanımızın göreve geldiği süre içerisinde yapmış olduğu 25 Milyon TL’lik yatırım mevcut. Bu yatırımın tarihi ile kültürü ile mümtaz yere sahip olan Battalgazi’mize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.

GÜRKAN,”MALATYAMIZA HAYIRLI OLSUN”

Hizmet Bayrağını daha ileriye götürmek için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,” Devlette devamlılık esastır, hizmette durak olmaz, hizmete devam esastır. Bayrağı aldığımız yerden daha ileriye götürmek gibi büyük bir sorumluluğumuz var. Biz Bayrağı Soman Başkana devrettik. Osman Başkanımız da bu bayrağı daha da ileriye götürme gayreti içerisindedir. Biz de Ahmet Başkan’dan görevi devraldık,, daha ileriye götürme gayreti ve çabası içerisindeyiz. Malatya’ya baktığımızda tarihi hizmet hamleleri yaşanıyor. Genel bütçemizin Büyükşehir ve
İlçelerimizin yüzlerce şantiyesi 12 bin 300 kilometre karelik Malatya’nın 13 ilçesinde 718 mahallesinde yoğun bir şekilde çalışma yapılıyor. Bu hizmetin Malatya’mıza, Battalgazi’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu hizmette emeği geçen başta Battalgazi Belediye Başkanımıza ve değerli çalışma ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

KAHTALI,”HİZMET YARIŞI VAR”

Ak parti Belediyelerinde hizmet yarışının olduğunu vurgulayan Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ise, ”Gerçekten 25 Milyon TL güzel bir rakam. Başkanımız göreve geldiği günden beri kendi bölgesinde gerçekten gözle görülür bir çalışma ortaya koyuyor. Gecesini gündüzüne katmış bütün ekibi ile beraber hizmet götürüyor. Ak Parti Belediyelerinde hizmet yarışı var. Başkanlarımız hizmet bayrağını her geçen gün daha da ileriye götürme çabası içerisindeler. İnşallah Cumhur İttifakı ile beraber hep birlikte memleketimize, ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.” değerlendirmelerinde bulundu.

ÇAKIR,”DOĞRU BİR YATIRIM”

Belediyelerin Asfalt plent maliyetleri hakkında bilgi veren Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ’in hayata geçirdiği bu projenin doğru bir yatırım olduğunu söyledi. Milletvekili Çakır sözlerine şu şekilde devam etti,” Battalgazi’mizin bu açılış törenlerinin inşallah devamı da daha çok gelecek. Şimdiye kadar da birçok açılışlarını birlikte yaptık. Belediyemizin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanılması için yapılan doğru bir yatırım. Dolayısı ile Başkanımızı bu yatırımdan dolayı tebrik ediyorum. Belediyelerimizin güzel yatırımları var. er geçen gün yeni tesisler, yeni yerlerin açılması kentimize büyük katkıları var. 25 Milyon TL’lik önemli bir yatırım. Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Dualar ile hizmete giren tesisin açılış törenine, Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Abdulkadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Ak Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

>>> Ebubekir Atilla