Malatya
Giriş Tarihi : 06-02-2018 16:49   Güncelleme : 06-02-2018 16:49

“2019’a Emin Adimlarla Yol Aliyoruz”

Hafta sonu yapilan Cumhuriyet Halk Partisi 36’nci kurultayini degerlendiren CHP Il Baskani Enver Kiraz, “Kemal Kiliçdaroglu yeniden Genel Baskan olarak seçildi ve bu da 2019'a giderken emin adimlarla yol aldigimizin, 2019’i kucaklayacagimizin göstergesi olmustur. Bu kurultayda en yüksek oyu alan kisilerden birisi de Veli Agbaba oldu ve parti meclisine girdi. Ortaya koydugu performansin, çalismalarinin karsiligini aldi diye degerlendiriyoruz. 2019 seçimlerinde oy isteyebilecek önemli kadro o kurultayda göreve getirildi.” dedi

“2019’a Emin Adimlarla Yol Aliyoruz”

>>Rahime Gül Erbas

Hafta sonu Ankara’da yapilan Cumhuriyet Halk Partisi 36’inci kurultayini Il Baskani Enver Kiraz degerlendirdi. Parti il binasinda yapilan açiklamada Kiraz sunlari dile getirdi: “ Ülkede OHAL’in oldugu olagan üstü bir dönemde bütün parti içi kongrelerimizi tamamladik ve hafta sonu da büyük kurultayimizi Ankara'da gerçeklestirdik. Kim ne derse desin altini kalin çizgilerle söylememiz gereken bir sey var. Kurultayimizda bir demokrasi söleni gerçeklestirdik. Bu cümlemizin ne demek oldugunu elbette bazilari anlamayabilir. Çünkü ilçe kongresinde bile iki aday çikti diye kongreyi iptal edenler, elbette ki bu demokrasi sölenini de anlayamazlar. Liderlerin iki dudagi arasinda siyaset hayati olanlar elbette ki ne demek istedigimizi anlayamazlar. Yine seçildikleri koltuklardan aglayarak istifa edenler de elbette ki ne demek istedigimizi anlayamazlar. Kurultayimizda özellikle her üyenin özgürce divana dilekçesini vererek istedigi yarisa katilabildigi, yine kendini tanitma firsati buldugu görüldü ve kurultaya giren arkadaslarimizin da hepsi sahit oldu. Stantlarin kuruldugu, brosürlerin özgürce dagitildigi, konusmacilarin özgürce her türlü elestiriyi her türlü düsüncelerini ifade ettigi çok coskulu ve heyecanli bir kurultay gerçeklestirdik. Bu nedenlerle bir demokrasiden bahsediyorlar. Bugün hiçbir partide olmayan bütün partilere örnek olabilecek bir demokrasi kültürünü, bir demokrasi anlayisini kendi içimizde yasatma kararliligimizi Bu kurultaylarda, bu kongrelerde sürdürdügümüzü herkese çok açik gösterdik.”

“2019 YILINA EMIN ADIMLARLA YOL ALIYORUZ”

Kiraz: “Birçok ilimizde ve ilçelerimizde yarisli demokratik kongreler gerçeklestirdik ve kurultayimizla gündeme getirdik. Kurultayda bir araya gelmeyenlerin gönlü de oradaydi.  Adalet yürüyüsüne dünya siyasi tarihine adini yazdiran dünyanin en dürüst lideri Kemal Kiliçdaroglu yeniden Genel Baskan olarak seçildi ve bu da 2019'a giderken emin adimlarla yol aldigimizin, 2019’i kucaklayacagimizin göstergesi olmustur. Bu kurultayda en yüksek oyu alan kisilerden birisi de Veli Agbaba oldu ve parti meclisine girdi. Ortaya koydugu performansin, çalismalarinin karsiligini aldi diye degerlendiriyoruz.  Kadrosu heyecanli ve 2019 seçimlerinde oy isteyebilecek önemli kadro o kurultayda göreve getirildi. Arkadaslar bir arada her kademede seçilen öncelikle bütün parti yöneticilerimize yürekten basarilar diliyoruz, yürekten kutluyoruz her birine ayri ayri bu çiktiklari yolda da yollari açik olsun diyoruz. Kurultay delegeleri bu destegi, bu birlikteligi Malatya'da olusturduklari için ayrica tesekkür ediyoruz. En yüksek karar organi olan kurultayimiz kararini vermistir. Bu hastalikli anlayisa da bundan sonraki süreçte asla izin vermeyecegiz. Bunu da ifade etmek istiyorum. Çok zor bir dönemde çok zor bir süreçten ilçe, il ve genel merkez yöneticiniz olarak önemli bir sorumlulugu istedigimizi farkindayim. Sonuç bildirgesinde oldugu gibi hedefleri dogrultusunda bundan sonraki süreçte de cesarete mücadele edecegiz, devam edecegiz. Bunlara çözüm önerilerini sunmaya devam edecegiz. Cumhuriyetin degerlerine, Atatürk'ün ilke ve devrimlerine layik olup, daha fazla sahip çikacagiz. Hukukun üstünlügünü saglama noktasinda önemli adimlar atilmasi gerekiyor. Bu adimlari bir an önce hep birlikte atacagiz. Çünkü yurtta baris dünyada baris anlayisi olacak ve bu dogrultuda komsularla iliskilerimizin gelismesi noktasinda uygulayacagiz. Yoksullukla mücadele, kisaca sorunlarin çözümü için de mücadele ortaya koyacagiz.” dedi.