Malatya
Giriş Tarihi : 07-10-2015 19:14   Güncelleme : 07-10-2015 19:14

2015’inci bebege “Gözün Aydin”

“Hayat Seninle Güzel" projesi kapsaminda, yeni dogan bebeklerin ailelerine “Gözün Aydin” ziyaretleri devam etti. Yesilyurt Belediye sinirlari içerisinde Dünyaya gözlerini açan 2015 yilinin proje kapsamindaki 2015’inci bebegi Elif ziyaret edildi.

2015’inci bebege “Gözün Aydin”


Yesilyurt Belediyesi tarafindan baslatilan “Hayat Seninle Güzel" projesi kapsaminda Yesilyurt ilçe sinirlari içerisinde yeni dogan bebeklerin ailelerine “gözün aydin” ziyaretleri devam ediyor. Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat proje kapsaminda AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik’la Ismail ve Bilge çiftinin ilk çocuklari olan Elif bebegi ziyaret etti. Yesilyurt Belediyesi tarafindan hazirlanan bebek seti hediye edildi.

“Hayat Seninle Güzel” projesine ayri bir önem verdiklerini ifade eden Baskan Haci Ugur Polat, “Belediye olarak kendi sinirlarimiz içinde dünyaya gelen tüm bebekleri bizzat ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin farkli bir anlami var. “Hayat Seninle Güzel” Projesindeki rakam bu bebegimizle 2015’i geçti. Ziyaretlerimiz sirasinda bebekler için hazirlanmis “gözünüz aydin” hediye paketimiz var. Bebek bakimi ve annelerin egitime yardimci olacak kitap ile çam sakizi çoban armagani misali, çesitli hediyelerin oldugu bir paket armagan ediyoruz.  Milli Egitim Bakanliginin tavsiye ettigi bu kitaplarin mutlaka okunmasi lazim. Çocuklarimiz saglikli ve güzel bir gelecege sahip olsunlar, bu yavrularimiz bizlerin gelecegi, Rabbim tüm çocuklarimizi korusun ve tehlikelerden uzak tutsun” dedi.

BASKAN POLAT, “BUGÜN ZIYARET ETTIGIMIZ AILEMIZDE ÜÇ KUSAGA “ELIF” ISMI VERILMIS”

Sosyal sorumluluk projelerine önem gösterdiklerini ifade eden Baskan Polat, “Hos geldin bebek projesi kapsaminda Yesilyurt ilçemizde yenidünyaya gelen tüm çocuklarimizi, anne ve babalarini evlerinde ziyaret ederek, gözünüz aydin diyoruz. Bugünde Sayin AK Parti MKYK Üyemiz ve Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalik hanimefendinin katilimiyla 2015 yili, 2015’inci bebegimizi ziyaret ettik. Elif kizimiz proje kapsaminda Yesilyurt’umuzdaki ziyaret ettigimiz 2015’inci bebegimiz oldu. Allah hayirli etsin diyorum. Bebegimizin adi Elif, annesinin adi Elif, babaannesinin adi da Elif, bizim geçmisimiz ve gelecegimiz onurlu gururlu ve tertemiz. Güzel olan seyler hiçbir zaman unutulmuyor. Kusaktan kusaga tasiniyor. Tipki bugün burada sahitlik ettigimiz üç kusakta ayni ismin konulmasi gibi.  Yesilyurt Belediyemizde her zaman güzel olan hizmetlere imza atiyor. Hizmet anlayisini en güzel ifade eden sloganimizdaki gibi “Elif gibi dik, vav gibi mütevaziyiz” dedi.

Milletvekili Öznur Çalik,  “Yesilyurt Belediyemiz sosyal sorumluluk projesi kapsaminda insanligimizin ve dinimizin geregi olarak birbirimize olan iliskimizi gelistirmek adina insani duygularla çok güzel projeler yapiyor. Ben bir kez daha Baskanimiza tesekkür ediyorum. Malatya’da ilk kez baslatilmis oldugu proje kapsaminda bugün 2015’inci bebegimiz olan Elif Duru’yu ziyaret ediyoruz. Yesilyurt Belediye Baskanimda çok güzel bir hediye paketi hazirlatmis. Bunun içerisinde Baskanimin da ifade ettigi gibi bebegimizin bakimi ile ilgili bir kitap hazirlatmislar, battaniye hazirlamislar. Basbakanim, Cumhurbaskanim adina bugün sizleri ziyaret ettik. Yesilyurt Belediyesinin hazirlamis oldugu hediye paketi için Baskanim ve ekibine tesekkür ediyorum. Basbakanim yeni dogan bebeklere her bir bebek için küçük altin veriyor, bugünde Yesilyurt Belediyemizin yürüttügü proje kapsaminda baskanimizin hediyesini getirdik. Allah anali babali büyütsün, yüce rabbim güzel kaderler versin” dedi.

Ziyaretten ziyadesiyle memnun kaldiklarini ifade eden Ismail ve Bilge çifti, sunlari söyledi: “Evimize kadar gelerek bizleri onurlandiran Belediye Baskanimiz Haci Ugur Polat’a, AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekilimiz Öznur Çalik hanimefendiye çok tesekkür ediyoruz.”