Siyaset
Giriş Tarihi : 03-06-2013 14:52   Güncelleme : 03-06-2013 14:52

20 bin kayisili ekmek çikariyorlar

TB Baskani Gürsel Özbey, "Istanbul Büyüksehir Belediyesi günde 20 bin kayisi ve çekirdekli halk ekmek çikariyor. Bunun 100 bin adete çikarilmasi için diger yetkililerle görüsüyoruz. Bunun tüm Türkiye’de yayginlastirilmasi için temaslarimiz sürüyor" dedi

20 bin kayisili ekmek çikariyorlar
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, “Malatya Belediyesi Ekmek Fabrikasi basta olmak üzere büyük ekmek fabrikalari kayisi ekmek çikarmaya baslamali. Sonra baska illerden talep etmeliyiz” dedi. 
Beraberinde AK Parti Il Baskan Yardimcisi Eyüp Saglam ve partinin bazi yöneticileriyle birlikte Ticaret Borsasi’ni (TB) ziyaret ederek, yeni yönetime ‘hayirli olsun’ diyen Milletvekili Çalik, burada yaptigi açiklamada, THY yolcularina kuru kayisi ikraminin 2014 yilinda da devam etmesi için gerekli temaslarini yapacaklarini ifade edip, “Daha önceden THY ‘de findik ikram ediliyordu. Findigi Findik tanitim Grubu karsiliyordu. THY simdi kayisinin büyük bir bölümünü karsiliyor” seklinde konustu.
Çalik, “Öncelikle kayisili ve çekirdekli ekmek ilimizde de yapmak gerekiyor. Malatya Belediyesi Ekmek Fabrikasi basta olmak üzere büyük ekmek fabrikalari kayisi ekmek çikarmaya baslamali. Sonra baska illerden talep etmeliyiz” dedi.
Istanbul Gezi Park nedeniyle çikan olaylara da temas eden Çalik, “Yesili kirmiziya dönüstürmek isteyenler var. Provokatörlere halkimizin kanmayacagini ümit ediyorum. Vatandaslarimiz istismarcilara degil sag duyuya hakim olup, kaos ortami meydana getirmek isteyenlere destek vermeyecektir” ifadelerini kullandi.
Çalik, 5084 sayili tesvik yasasinin önümüzdeki günlerde çikacagini ve 01.01.2013’den itibaren 10 isçiden fazla çalisan isletmelerin sigorta primlerinin bir bölümünün devlet tarafindan ödenecegini bildirdi.
TB Baskani Gürsel Özbey, yaptiklari çalismalar hakkinda bilgi aktardi. Özbey, Türk Hava Yollari’nda yolcularina kuru kayisi ikraminda öncülük eden Milletvekili Çalik’a tesekkür ederek, “Izmir’de Kuru Meyve Tanitim Grubu olarak okullarda süt dagitimi projesine benzer bir proje üzerinde çalisiyoruz. Ilkögretim çagindaki ögrencilere kuru üzüm, kuru incir ve kuru kayisi bir paket içinde ikram edilmesi konusunda projemiz var”dedi.
Özbey, “Ayrica Istanbul Büyüksehir Belediyesi günde 20 bin kayisi ve çekirdekli halk ekmek çikariyor. Bunun 100 bin adete çikarilmasi için diger yetkililerle görüsüyoruz. Bunun tüm Türkiye’de yayginlastirilmasi için temaslarimiz sürüyor” ifadelerini kullandi.
AK Parti Il Baskan Yardimcisi Eyüp Saglam da, “Milletvekillerimiz ilimizde oldugu zaman esnafimizi ve vatandaslar ile sivil toplum kuruluslarini ziyaret ederek sorunlari yerinde çözmeye gayret gösteriyoruz. Meslek örgütlerimizden en önemlilerinden Ticaret Borsasi’ni da ziyaret edip, yeni yönetime hayirli olsun demek istedik” dedi.