Malatya
Giriş Tarihi : 01-01-2018 16:55   Güncelleme : 01-01-2018 16:55

2 Bin Kisiye Bagimlilik Egitimi

Yesilay Malatya Subesi ve Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan Türkiye Bagimlilikla Mücadele Egitim Projesi kapsaminda 2 bin kisiye sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bagimliligi konularinda bilgilendirme ve bilinçlendirme egitimi verildi

2 Bin Kisiye Bagimlilik Egitimi

Yesilay Malatya Subesi, Il Milli Egitim Müdürlügü ile birlikte yürüttügü Türkiye Bagimlilikla Mücadele Egitim Projesi kapsaminda egitim veren Milli Egitim Müdürlügü Egitim Ekibine tesekkür yemegi tertip etti. Burada konusan Yesilay Malatya Sube Baskani Dr. Ibrahim Keles, proje kapsaminda emek veren Milli Egitim camiasina tesekkür için bu toplantiyi tertip ettiklerini belirterek, bu proje kapsaminda yaklasik iki bin yetiskine sigara, alkol, kumar, madde ve teknoloji bagimliligi konularinda bilgilendirme ve bilinçlendirme egitimi verildigini, talep gelen kurumlarda da ayni sekilde egitimlerin devam edecegini bildirdi. Il Milli Egitim Müdürü Ali Tatli ise, duyarliliklari ve çalismalari için Yesilay Malatya Subesi Yönetim Kuruluna tesekkür etti. Tatli, bu projenin devami olarak, Malatya’da görev yapan tüm ögretmenlere bagimlilikla mücadele egitimi verilecegini kaydetti. Malatya Il Halk Sagligi Müdürü Dr. Kemal Sener de, daha önce Malatya’da görevli 400 rehber ögretmene Bagimlilikla Mücadele Uygulayici Egitimi verildigini, bu rehber ögretmenlerin de okullarindaki ögrencilere egitimler verdigini söyleyerek bu sekilde toplumun bagimlilik konusunda daha da bilinçlendigini söyledi.

Toplantiya, Il Milli Egitim Müdürü Ali Tatli, Malatya Il Halk Sagligi Müdürü Dr. Kemal Sener, Yesilay Malatya Subesi yönetim kurulu üyeleri, Yesilyurt Halk Egitim Merkezi Müdürü Lütfi Hangün ve Battalgazi Rehberlik ve Arastirma Merkezi Müdürü Tevfik Gören katildi.