Malatya
Giriş Tarihi : 06-12-2016 16:17   Güncelleme : 06-12-2016 16:17

“15 Temmuz’da Oldugu Gibi…”

Yasanan 15 Temmuz’a vurgu yaparak düsmanlarin o gün planlanani yapamadiklarini bu nedenle ekonomik savas açtiklarini belirten Malatya Tarim ve Hayvancilik Platformu (MATHAP) Baskani Ihsan Akin, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in “dolarini boz” çagrisina destek vererek Malatyalilardan da dolarlarini bozmalarini istedi

“15 Temmuz’da Oldugu Gibi…”

>>Hanife Sari

Dolarini boz çagrisi için MATHAP adina basin açiklamasi yapan Platform Baskani Ihsan Akin, “15 Temmuz gecesi hain FETÖ terör örgütü ve yardim yatakçilari tarafindan yapilmak istenen darbe girisimini engellemek isterken sehit olan tüm insanlarimiza Allah rahmet eylesin, gazi olan insanlarimiza, hayirli sifalar versin insallah, yüce yaraticimiz onlardan razi olsun. Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan’in tüm terör örgütleri ve vatan hainleri ile yürüttügü mücadeleyi cani gönülde destekliyoruz, dün oldugu gibi bugünde sonuna kadar yanindayiz. 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne ve necip milletine, uçaklarla, tanklarla, bombalarla, mermilerle ve içimizde olup yardim, yataklik yapan hanilerle yapamadiklarini ekonomik savas açarak, yapmak istiyorlar. Bizler sivil toplum örgütü olarak, bu hainlere necip milletimizle birlikte asla firsat vermeyecegiz. Yalniz bunu lafla sözle degil, Sayin Cumhurbaskanimiz baskomutanimizin ’da beyan ettigi gibi dolar, bozun çagrinsa destek vererek. Bizde çiftçilerimizi, üreticilerimizi, yetistiricilerimizi sov yapmadan bankalara, döviz bürolarina giderek eger dövizleri varsa bozdurmalari çagrisinda bulunuyoruz” diye konustu.

“DOLARLARINIZ SIZI KURTARAMAZ”

Ardindan sözlerine devam eden Akin, “15 Temmuz hain FETÖ darbe girisimine karsi dik durarak, halki meydanlara çagiran Sayin Cumhurbaskanimizin çagrisina uyarak, meydanlara inen, necip milletimiz bugün de cumhurbaskanimizin çagrisina uyarak, dolar ve Euro sunu, bozarak Türk lirasi ve altina çevirmeye basladi. Haberlerde ve çevremizde görüyoruz,  zor günler için biriktirdigi kefen parasi olan 100 dolar, 300 dolar gibi elinde olan dolar ve Euro bozduran dar gelirli vatansever, fedakar halkimiza, çitçimize, manavimiza, pazarcimiza, esnaflarimiza, davulcumuza üreticimize yetistiricimize minnettariz. Çünkü onlar ekonomik savasta en ön saftalar. Tipki 15 Temmuz’da canini, bugün ise kefen parasini ortaya koyan ve kefen parasini bozduran bu eli öpülür insanlarimiza, devlet övünç madalyasi verilmesi taraftariyiz. Buradan, milyon dolarlari olup, hesaplarinda alisverislerinde hala farklilik göstermeyen siyasetçiler, kurum kuruluslar, STK lar, is adamlari, yatirimcilar, ihracatçi ve ithalatçi temsilcilere sesleniyoruz. Ülkemize karsi baslatilan bu ekonomik savas bir ihtimal bile olsa basarili oldugunda Amerika, Avrupa ve bu haçli zihniyetinin parçalama bölme oyunu gerçek olacaktir, sizin trilyon dolarlariniz sizi kurtaramaz. Gelin bu oyunu sov amaçli degil, gerçekten fedakârlik yaparak, dolari Euroyu bozduralim. Dolar Euro ve Faiz indiginde Türk Lirasinin kazandigini görecegiz. Sözlesmelerimizi Türk Lirasiyla yapalim. Her seyi devletten beklemek yerine herkes üzerine düseni yapmali, Son pismanlik fayda vermez. Bizler Tüm fedakarliklar içinde elimizi tasin altina koymaya haziriz, tipki 15 Temmuz gecesi ilk saatte, ilk fotograf ve görüntüde oldugu gibi” ifadelerini kullandi.

Son olarak Akin sunlari kaydetti, “15 Temmuz sehit ve gazilerinden Allah razi olsun, sehitlerimizin mekanlari cennet olsun. Onlar gelecek kaygisi gütmeden dünyada en degerli olan bir daha geri getirilemeyecek canlarini bir saniye bile tereddüt etmeden feda eylediler. Bizler neden kaygi duyuyoruz, kaygi duymamiz gereken tek sey ülkemizin bekasi, bayragimiz, ezanimiz ve vazgeçilmez mukaddes vatanimizdir.”