Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 28-10-2021 23:09   Güncelleme : 28-10-2021 23:09

13. Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Sinema Topluluğu tarafından düzenlenen,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen İnönü Üniversitesi 13. Uluslararası Kısa Film Festivali’nin kapanış töreni gerçekleştirildi. 

13. Uluslararası Kısa Film Festivali Sona Erdi

İnönü Üniversitesi 13. Uluslararası Kısa Film Festivali’nin kapanış törenine, Malatya Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İnanç Kara Ölmeztoprak, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Ünal İmik, Jüri Üyeleri, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mevlüt Akyol ve Doç. Dr. Sadık Çalışkan, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Beyler Yetkiner, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayça Çekiç Akyol akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Festival programında Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Hayri Akpolat ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Teknolojisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Güneş Açıkgöz tarafından piyano ve keman dinletisi gerçekleştirildi. Kapanış töreni İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Kurucusu Prof. Dr. Kadir Beycioğlu özel ödülünün takdim edilmesi ile devam etti.

Prof. Dr. Kadir Beycioğlu Unutulmadı

Her yıl Ulusal Kurmaca, Ulusal Belgesel, Uluslararası Kurmaca ve Uluslararası Belgesel  olmak üzere 4 kategoride düzenlenen kısa film festivalinde yakın zamanda hayatını kaybeden, İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivalinin kurucusu Prof. Dr. Kadir Beycioğlu adına “Kadir Beycioğlu Özel Ödülü” verildi. Ödülü  “Türk Sinemasında Emeğin Temsili: Karanlıkta Uyananlar” adlı eseri ile Yönetmen Dr. Öğr. Üyesi Ebru Özyurt aldı. Kadir Beycioğlu Özel Ödülü’nü aldığı için duygulu anlar yaşayan Özyurt’a ödülünü İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın takdim etti.

“Uluslararası Kurmaca” kategorisinde, birincilik ödülünü “C-section” adlı eseri ile Mehrshad Kheradmandi alırken, ikincilik ödülünü “Charon” adlı eseri ile Yannıck Karcher, üçüncülük ödülünü ise “Just Like Water” adlı eseri ile Manos Triantafillakis aldı.

“Uluslararası Belgesel” kategorisinde, birincilik ödülünü “Beautiful Remains” adlı eseri ile Celeste Galliot Dollet alırken, ikincilik ödülünü “Postponed” adlı eseri ile Ali Chakaroun, üçüncülük ödülünü ise “Utopian Life” adlı eseri ile Abhishek Dixit aldı.

“Ulusal Kurmaca” kategorisinde, birincilik ödülünü “Brigitte Bardot” adlı eseri ile Çağıl Bocut alırken, ikincilik ödülünü “Korosi” adlı eseri ile Burcu Özkan, üçüncülük ödülünü ise “Bir Çocuğun Hayali” adlı eseri ile İbrahim Said Sürmeneli aldı.

“Ulusal Belgesel” kategorisinde, birincilik ödülünü “Yaylacı” adlı eseri ile Fatih Ertekin alırken, ikincilik ödülünü “Seval” adlı eseri ile Ahmet Keçi, üçüncülük ödülünü ise “Çocuklar Aşkına” adlı eseri ile Ahmet Mücahit Aydoğan aldı.

Törende katkılarından dolayı jüri üyelerine plaket takdim edildi.