Asayiş
Giriş Tarihi : 10-02-2015 18:21   Güncelleme : 10-02-2015 18:21

13 Kilo esrar ele geçirildi

Malatya Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü görevlilerince uyusturucu madde ticareti yapan sahislara ve sokak saticilarina yönelik yapilan çalismalar da toplam olarak 13 kilo 127 gram esrar ele geçirildi

13 Kilo esrar ele geçirildi

Malatya Emniyet Müdürlügünden yapilan açiklamada yapilan aramada M.O. ve H.B. isimli sahislardan darali 12 gram toz esrar maddesi ele geçirildi. Yakalanan sahislar hakkinda “kullanmak için Uyusturucu veya Uyarici Madde Satin Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan yasal islem yapildi.

Emniyet Müdürlügü yapilan bir diger operasyonda da A.K. ve K.A. isimli sahislardan darali 3 kilogram 170 gram esrar maddesi ele geçirildigini açikladi. Yakalanan sahislar “Uyusturucu veya Uyarici Madde imal ve Ticareti Yapmak” suçundan Adli Makamlara sevk edildi. Yapilan çalismalar neticesinde toplam olarak 3 kilogram 182 gram uyusturucu esrar maddesine el konularak 2 kisi adliyeye sevk edildi.

Yapilan diger bir aramda ise Z.O. ve M.A. isimli sahislardan 9 kg 408 gram uyusturucu esrar maddesi ele geçirilerek yakalanan iki sahis “Uyusturucu veya Uyarici Madde Ticareti Yapma veya Saglama” suçundan sevk edildikleri mahkemece Adli Kontrol Hükümleri uygulanarak serbest birakildi.

Yapilan bir aramda ise B.B. ve Y.G. isimli sahislardan 14 gram uyusturucu toz esrar maddesi ele geçirilirken, O.Ç.Ö. isimli sahistan 16 gram uyusturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Emniyet ekipleri Y.Y. ve E.S. isimli sahislardan satisa hazir 31 paket halinde 507 gram uyusturucu esrar maddesi, 994 adet uyarici nitelikli ecstasy hap ele geçirerek, sahislar hakkinda “Uyusturucu veya Uyarici Madde Ticareti Yapma veya Saglama” suçundan sevk edildikleri mahkemece tutuklandilar. .

Yapilan çalismalar neticesinde toplam olarak 13 kilo 127 gram uyusturucu esrar maddesi ve 994 adet uyarici nitelikli ecstasy hap ele geçirilerek aramalara devam edildigi kaydedildi.