Siyaset
Giriş Tarihi : 12-07-2016 14:11   Güncelleme : 12-07-2016 14:11

'10 Temmuz hikayesi sona ermistir'

MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli, daha önce 10 Temmuz’da yapilacagi duyurulan olaganüstü kurultayla ilgili, "10 Temmuz hikayesi sona ermistir, simdi önümüze bakacagiz" dedi

'10 Temmuz hikayesi sona ermistir'

Partisinin grup toplantisinin ardindan sorulari yanitlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, dün ortak basin açiklamasi yapan muhalif adaylari hedef aldi. Bahçeli, “4 arkadasin ortak toplantisinda basina intikal eden 3 önemli baslik bulunmaktadir. Bunlardan bir tanesi yarginin kararini sabirla beklemektir. Onu biz de istiyoruz. Demek ki 10 Temmuz hikayesi sona ermistir, simdi önümüze bakacagiz” dedi.

Muhaliflere iliskin disiplin sürecine de deginen Devlet Bahçeli, "MHP’yi itibarsizlastiran, tarlaya süren, korsan toplantilar yapan, tellere tirmanan, bayramlasma alternatifini ortaya koyan birileri varsa ki inceleniyor bunlar da merkez disiplin kurulu’na sevk edilmek üzere gerekli islem yapilacaktir. MHP ayiklanacak ve yeniden kaynasarak yoluna devam edecektir’’ dedi.

‘SURIYELILERE VATANDASLIK’ KONUSU

Bahçeli, grup toplantisinda yaptigi konusmada ise, Suriyelilere vatandaslik verilmesine karsi olduklarini söyledi. “Biz Suriyelilere tabii ki gönlümüzü açalim, ekmegimizi paylasalim, insani yardim ve destegimizi muhataplarina sunalim. Bunlara bir diyecegimiz yok" diyen Bahçeli, "Ama onlara vatandaslik teklif etmek siyasi kaygilarin ürünüdür.Telafisi imkansiz bir suursuzluktur. MHP buna izin vermeyecektir" ifadelerini kullandi.

“MHP AYIKLANACAK VE YENIDEN KAYNASARAK YOLUNA DEVAM EDECEKTIR”

MHP Lideri Bahçeli, Grup Toplantisi sonrasi gazetecilerin sorularini cevapladi. Bahçeli, MHP’de dört baskan adayinin disiplin sürecine girip girmeyecegine iliskin soruya, “Dört arkadasinin ortak toplantisinda basina intikal eden üç önemli baslik bulunmaktadir. Bunlardan bir tanesi, yarginin kararini beklemektedir. 10 Temmuz hikayesi sona ermistir. Simdi önümüze bakacagiz. Diger konular kendilerinin bilecegi istir. Ancak 7 aya yaklasan bir süreç içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni itibarsizlastiran, tarlaya süren, korsan toplantilar yapan, tellere tirmanan, Bayramlasma alternatifini ortaya koyan eger birileri varsa ki, inceleniyor, bunlar merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmek suretiyle gerekli islemler yapilacaktir. Milliyetçi Hareket Partisi’ndan ayiklanacak ve yeniden kaynasarak yoluna devam edecektir” cevabini verdi. Bahçeli, Tekir yaylasi için yaylanin herkesin oldugunu ve isteyenin çikabilecegini de ifade etti.

Bahçeli, Bahoz Erdal’in öldürülmesine iliskin olarak, “Bize intikal eden bir bilgi bulunmamaktadir. Bu bilgiyi paylasacak olan siyasi iktidardir. Siyasi iktidarda önümüzdeki günlerde dogrudur ve ya degildir diyerek açiklama yapmak mecburiyetindedir. Bunun disinda bazi kaynaklara dayali olarak elde etme çabalarina da dikkat etmek lazimdir” ifadelerini kullandi.>>IHA