Spor
Giriş Tarihi : 01-01-2021 19:28   Güncelleme : 01-01-2021 19:28

10 Numara Yuvadan Uçuyor mu?

Hamza Hamzaoğlu ile tartışmasının ardından kadro dışı bırakılan Perulu yıldız Christian Cueva, Peru Milli Takımında yer edinebilmek için yuvadan uçabilir.

10 Numara Yuvadan Uçuyor mu?

 

Milli takıma seçilebilmek için profesyonel bir kulüpte oynaması şartı bulunan Peru Mili takımına gidebilmek için Universidad César Vallejo kulübü ile görüşmelere başlayan Christian Cueva, Yeni Malatyaspor renklerinden kopabilir.

Arjantin basınında libero.pe'de yer alan haberde, Peru'nun Trujillo kentinde bulunan Universidad César Vallejo adlı kulübün Başkanı Richard Acuña ile bir görüşme gerçekleştirildiği aktarıldı. Görüşmeyle ilgili bilgiler veren Gazeteci Flores: "Cueva, Richard Acuña ile dostane bir şekilde görüştü. Trujillo'da oynamayacak çünkü Haziran 2021'e kadar Yani Malatyaspor ile sözleşmesi var."dedi.

Yeni Malatyaspor kanadında ise bu haberlere yalanlama geldi. Arjantin basını elcomercio.pe'ye açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor'dan bir yetkili Cueva'nın YMS ile hala sözleşmesinin olduğunu ve 3 Ocak'ta Malatya'ya dönmesi gerektiğini vurguladı. Yetkili Cueva'ya transfer teklifi gelmediğini de belirtti.

Ebubekir Atilla