Asayiş
Giriş Tarihi : 03-08-2021 13:23   Güncelleme : 03-08-2021 13:23

1 Koyup 3 Alacaklardı, Hepsi Gitti

Malatya’da 2 kişi polise giderek, hurda ihalelerine girdiklerini, kendisini “Hurda Eksperi” olarak tanıtan kişi ve arkadaşlarının “1 koyup 3 alacaksınız” diyerek toplam da 2 milyon 300 bin TL paralarını dolandırdığını ileri sürdüler. Şüphelilerden birisi Gürcistan’a kaçmış

1 Koyup 3 Alacaklardı, Hepsi Gitti

Malatya’da 2 kişi polise giderek, hurda ihalelerine girdiklerini, kendisini “Hurda Eksperi” olarak tanıtan kişi ve arkadaşlarının “1 koyup 3 alacaksınız” diyerek toplam da 2 milyon 300 bin TL paralarını dolandırdığını ileri sürdüler.  Şüphelilerden birisi Gürcistan’a kaçmış.

 Alınan bilgiye göre; Malatya’da B G. ve M.B. adlı mağdurlar, polise giderek ilginç bir şekilde dolandırıldıklarını bildirerek şikâyetçi oldular. B G. ve M.B.’nin polise verdiği ifadelerinde; “2019 ve 2020 yıllarında hurda ihalelerine giriyorduk. Kendisini “hurda Eksperi” olarak tanıtan  ve resmi kurumlarda hurda takibi yapan Z.Ç. bize. ‘1 koyup 3 kazanmak istiyorsanız birlikte çalışalım. İyi bir kar payı alacaksınız’ dedi. Bir iki ihale de paylarımızı verdi. Sonrasında iyi bir kar payı vaat ettiği için toplamda 2 milyon 300 bin TL’lik tutarında parayı hurda ihalesi için hesaplara yatırdık. Ancak sonrasında dolandırıldığımızı anladık. Z.Ç. ve arkadaşlarından şikayetçiyiz” dediler.

 Asayiş Şubesi dolandırıcılık ve Yankesicilik Bürosu tarafından “Nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla soruşturma başlatılırken, şüpheliler. Z.Ç., C.Ç. ve A.O. polis ekiplerince aranıyor. Şüpheli Z.Ç.’nin Gürcistan’da olduğu ileri sürüldü.

 Soruşturma sürüyor.