“Büyük Resme Baktık”

19.5.2017 17:12:53

Süper Lig’e yükselme başarısı gösteren Evkur Yeni Malatyaspor’da Teknik Direktör İrfan Buz, çeşitli değerlendirmelerde bulunurken, başarılı hocanın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Konuyla ilgili olarak konuşan Buz, “Bir sürü dikenli yoldan geçtik. Zorluklar ve güzellikler oldu ama sonuçta büyük resme baktık. O büyük resim için herkes elinden gelen her şeyi yaptı” ifadelerini kullandı

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

>>Baran Katılmış

Süper Lig’e yükselme başarısı gösteren Evkur Yeni Malatyaspor’da, konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan başarılı hoca İrfan Buz, Nurettin Soykan Tesislerinde çeşitli açıklamalarda bulunurken, zorlu Boluspor maçının ardından Eskişehir’den gelen beraberlik haberi ile sevinç gözyaşlarına tutamamasıyla ilgili olarak, “O anda duygu patlaması oluyor. O baskı altında her hafta elinizden şampiyonluğun kaçmaması gerekiyor. Düşünün bunu yakalamamış olsaydık önümüzdeki yıllar ne olurdu, o da büyük bir soru işareti. Onun mutluluğu vardı. Duygu patlamasını yaşadık” dedi. 

 

“HERKES ELİNDEN GELENİ YAPTI”


Elde edilen başarının Süper Lig fikstürü açıklandığı zaman daha iyi idrak edileceğini belirten başarılı hoca, “Bir sürü dikenli yoldan geçtik. Zorluklar ve güzellikler oldu ama sonuçta büyük resme baktık. O büyük resim için herkes elinden gelen her şeyi yaptı. Büyük resim ortaya çıktı, Yeni Malatyaspor önümüzdeki sezon Süper Lig’de mücadele edecek. İnsanlar ne zaman idrak edecek. Ne zaman fikstür çıktığında, karşılaşmalara baktığınızda, Yeni Malatyaspor Kardemir Karabük, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ile oynadığı zaman insanlar bunu hissedecek” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK RESME BAKTIK”


Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerinin sunan Buz, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kulüp başkanımız Adil Gevrek ve yönetim kurulundaki arkadaşları, bizim ekibimizde olan Ali Ravcı, Zafer Hızarcı, Engin Özdemir, İsmail Aydoğdu, Erkan Buz, Evrim Esendemir’e çok teşekkür ediyorum. Kulüp müdürümüz Selçuk Günaydın’da çok önemli, çalışanlara herkese teşekkür etmek istiyorum ve Malatya’nın büyüklerine Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, milletvekilimiz Öznur Çalık’a teşekkür ediyorum. O da çok içten bizi destekledi. Tabi ki olmazsa olmaz burada bizim için Ahmet Çakır. Her zaman bize, bu kulübe destek olmuş, burada inanılmaz büyük bir pay sahibi burada tabi. Sayın valimize de aynı şekilde teşekkür etmek istiyorum. Diğer belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Sağolsunlar onlarda ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Basın mensuplarına da zaman zaman eleştiriler olmuştur ama herkes burada sonuçta gururlandı. Çünkü büyük resme baktık. Büyük resmi nedir, işte Süper Lig” değerlendirmesini yaptı.

“ŞAMPİYONLUK BÖYLE ELDE EDİLİYOR”


Şampiyonluk yarışında stresten dolayı vücudunda çeşitli yaralar çıktığını belirten İrfan Buz, “Vücudumda kendiliğinden çıkmış yaralarda var. Bu stresten yaralar çıktı ama feda olsun. Bunlarda olabiliyor. Şampiyonluk ve bu tür olaylar demek ki gerçekten böyle yaşanarak elde edilebiliyor. Cenabı Allah’a şükürler olsun zaman zaman iyi, zaman zaman ise iyi olmayan maçlar oynadık. Ama sonuç itibariyle futbolcu kardeşlerimiz burada çok büyük bir pay sahibi oldu. 33 müsabaka oynadık, bu müsabakaların 26-27’sini iyi oynadılar. Kötü olan 5-6 maç sayabiliriz ama diğerlerinde aslanlar gibi çıktılar. Herkesin burada ayağına, emeğine sağlık, haklarını helal etsinler. Onlarda gururla bu formayı taşıdılar ve yeni Malatyaspor’a, Malatyalılara layık oldular. Bizde layık olduğumuz için gururluyuz” diye konuştu.

“NETİCEDE BİZ DE İNSANIZ”


Buz, Boluspor maçında tribündeki taraftarlarla aynı duyguları yaşadığını sözlerine eklerken, “O gün tribündeki insanlarla ben aynıydık. Futbol takımımız istenilen performansı ortaya koyamadı. Çok tutuk oynadılar, bizim takımımız böyle değil. Birkaç gün evvel Adana Demirspor deplasmanında çok iyi oynadık. Boluspor maçını kazanarak şampiyon olmak istiyorduk. Fakat tutuktuk. Psikolojik olarak bizde dışarıdan futbolcularımızı yakalamaya çalıştık. Tribündeki taraftarlarda çok müthişti. Ama tabi kolay değil, diğer takımlar bu baskıları kaldıramadı ve berabere kaldılar. İnsanoğlu bu. Birincisi kendi sahamızda mağlup olmamamızda önemli, diğer sonuçlarında gelmesiyle birlikte duygu patlaması oldu. Çünkü inanılmaz bir andı. Onu hiçbir zaman unutmayacağım. Almanya’dan Türkiye’ye geleli dördüncü yılım oldu. Kısa zaman içerisinde Cenabı Allah bunu bize nasip etti. Rabbime çok şükür. İçimdeki baskı ortaya çıktı. Benimle birlikte tribünde ağlayanlar vardı. Bunlar hayatın içerisinde olan güzel şeyler. Her şeyde soğukkanlı değiliz, neticede biz insanız. Bende sizlerden birisiyim” yorumunu yaptı.

“GÜZEL BİR BİRLİKTELİĞİMİZ OLSUN”


Bugün Sivasspor ile oynanacak olan kupa maçıyla ilgili olarak ise Buz, “Şu anda lideriz, 33 hafta götürdük. Sivasspor’u da kutluyorum. Onlarda bizi bekliyorlar. İyi bir müsabaka olmasını diliyorum. Sayın başkan Mecnun Otyakmaz, ‘hep birlikte el ele, kol kola kupalarımızı alalım’ dedi. Tabi onlarda lider olarak bitirmek ister, bizde istiyoruz. Futbolcularımızı yoruldu, bazı oyuncularımız olmayacak. Eksiklerimiz olacak ama çıkan oyuncu kardeşlerimiz elinden gelen her şeyi yapacaklar. Güzel bir birlikteliğimiz olsun. Komşu kentlerin çıkması, Sivas’ın da çıkması çok güzel. Eskişehirspor’u, Göztepe’yi, Play-Off’ta olan diğer takımlara başarılar diliyorum. Düşme potasında olan takımlara da Allah kolaylık versin, onlara da başarılar diliyorum. Biz bu sene misafirperverliğimizi gösterdik. Zaman zaman sıkıntılar olabilir ama biz camia olarak misafirperverdik. Herkesi kendi tesislerimizde ağırladık hiçbir sıkıntı olmadı” açıklamasını yaptı.
 

 

Ulusal Gazeteler
24 Haziran 2017 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Ptt 1. Lig Puan Durumu
Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar