“İş şimdi başlıyor”

17.5.2017 17:17:25

1966 yılında kurulan Malatyaspor’un, ilk kalecilerinden olan ve geçmişte yönetim kurulunda da bulunan Vedat Erdoğan; TFF 1. Ligde geride bıraktığımız 33. Haftada adını Süper Lig’e yazdırarak, camiasının 11 yıllık hasretine son veren Evkur Yeni Malatyaspor hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunurken, sarı kırmızılı kulübün şampiyonluğu ile gurur duyduklarını belirtip, “iş şimdi başlıyor” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Türk futbolunun önemli isimlerinden Vedat Erdoğan Yeni Malatyaspor’u değerlendirdi

>>Baran Katılmış

Efsane Malatyaspor’da, futbolcu olarak bir döneme damgasını vuran ve aynı zamanda yönetim kurulunda da görev alan Vedat Erdoğan, Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğunun kendilerini çok sevindirdiğini ve mutlu ettiğini belirterek, sarı kırmızılı kulübün bundan sonraki yol haritası için çeşitli tavsiye ve önerilerde bulundu. Öncelikle elde edilen büyük başarıdan dolayı duyduğu sevinci dile getiren Erdoğan, “Bir dönem oyuncusu olduğum ve futbol kulübünde yönetici olarak görev yaptığım memleketimin takımını Süper Ligde görmek, bizleri sevindirmenin yanı sıra gururlandırmaktadır. Ne mutlu bizlere” ifadelerini kullandı. Sözlerini sürdüren efsane isim, Yeni Malatyaspor’un; rakiplerinin çok daha fazla transfer harcaması yapmasına hatta içlerinden bazılarının Süper Lig kadrosunu bünyesinde barındırmasına rağmen, 11 yıl aradan sonra yöneticisi, taraftarı ve futbolcusunun tek vücut olup, ipi göğüslemesinin küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Tarihinde ilk kez tüm Malatya, Bakanımız, Milletvekilleri, Belediye Başkan’ları, Kulüp Başkanı Adil Gevrek, her deplasmana giden taraftarlarımız ve futbolcularımız adeta tek vücut olduk. Ve tüm olumsuzlukları giderip, mutlu sona eriştik. Gerçekten büyük iş başardık. Ne Mutlu Malatyalılara” ifadelerini kullandı.

“İŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR”

Sarı siyahlı takımda başarılı file bekçiliğinin yanı sıra, beyefendiliği ile de tüm futbol camiasının takdirini kazanan Vedat Erdoğan, şimdi tek isteklerinin Süper Ligde kalıcı olmak olduğunu belirterek, şöyle devam etti; “Özellikle yeni stadımızda taraftarlarımız çok bilinçli davranmalı, her sonucun futbolda var olduğunu kabullenip, 90 dakika boyunca centilmenliği elden bırakmamalılar. Takım yapılanmasında alt yapının önemi çok fazladır. Malatya’da alt yapı, skora yönelik değil, futbola yönelik yapılmalı. Yeni Malatyaspor bünyesine alt liglerden en az 5 - 6 genç futbolcu monte edilmeli. Çevre iller taranmalı, iyi organize olup, kabiliyetli gençler keşfedilmeli. Bu gün amatör küme maçlarını çim sahada oynuyor. Mutlak surette iyi futbolcular yetiştirilmeli.  Takım da futbolcuya dayalı düzen kurulursa, bizi zor günler bekler, Süper Ligde zor barınırız.  Bürokrat, siyasiler ve iş adamları birlikteliği hep Yeni Malatyaspor’un yararına olmalı. Yani Süper Lige yükseldik. İş bitmedi. Aksine işimiz şimdi başlıyor. Hedefimiz öncelikle ligde kalmak, sonraki yıllarda ise akılcı işlerle kök salmak olacak. Akılsız harcama yapmak, Allah korusun bizi tekrar amatör kümeye gönderir. Geçmişten ders almak lazım.  Mevcut kadrodan en az 4 veya 5’i Süper Ligde iş yapar. Ama kesinlikle takviye şart.”

“ADİL BAŞKAN DURUŞUYLA SEMBOL OLDU”

Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğu sırasında Amerika’da olduğunu ve büyük bir mutlulukla kutladıklarını söyleyen Vedat Erdoğan; “Amerika’da bile takıma karşı büyük bir sevgi besleyen taraftarımız var. O nedenle bu taraftarın değerini bilmeliyiz. Bizler de gerek futbolculuk, gerekse yöneticilik dönemlerimizde, hangi ile gitsek büyük bir taraftar topluluğu ile karşılaşıyorduk. Yeni Malatyaspor’un İstanbul’da oynadığı maçlarında İnönü Stadyumunun tribünlerinde 30 bin, pasolig nedeniyle içeri giremeyen 20 bin taraftarımızda dışarıda takımlarını desteklediler. Belki de şampiyonluğu getiren bu maçlar oldu.  Adil Gevrek Başkan'ı tebrik ederim.  Mütevazı duruşu ve her kesim ile iyi münasebeti Malatya’ya sembol oldu. Malatyaspor'un futbolcusu, yöneticisi ve başkanı olarak görev yapmış biri olarak, Yeni Malatyaspor'la gurur duydum, emeği geçen her insan ve kurumdan Allah razı olsun.  Ast olan bundan sonrası. Alt yapı çok önemli. Malatya'da ve bölgede futbolcu kalitesi olan çocuklarımızı bulalım. Bu başkan ve birliktelik ile gerisi gelir.” İfadelerini kullandı.

ERDOĞANDAN ‘VEFA’ VURGUSU

Malatya’nın zenginlerinin destek vermesi gerektiğine de değinen Erdoğan, açıklamasının son bölümünde vefa konusuna dikkat çekti. Erdoğan; “Yeni Malatyaspor’un Süper Lige çıkması demek, Türkiye’de Malatya’nın vitrine çıkması demektir. Yeni Malatyaspor’un yönetimi, bu konumu iyi değerlendirip, takımın lehine kullanabilir. Bundan Yeni Malatyaspor kazançlı çıkar. Dünyanın dört bir yanına dağılan Malatyalılar, iş hayatlarında büyük başarılar kazanmış. Bu gün çok zenginimiz var. Hepsinin gönlünde Malatya sevgisi azalmamış artmıştır. Bu gün onlarda en az bizler kadar Yeni Malatyaspor’un başarısı ile gururlanmıştır. Şimdi bize düşen onlardan takıma nasıl fayda sağlarız olmalı. Vefa burada çok önemli yer alıyor. Bunu büyük kulüpler yapıyorlar. Bir plaket, bir davet ile gönüllerini kazanırız. Bakarsınız bir transferimizi, bu önemli iş adamlarımızdan biri üstlenir. Bu onlar için sorun olmaz. Birlikten gerekli gücü çıkarabiliriz.” Dedi.

Ulusal Gazeteler
24 Haziran 2017 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Ptt 1. Lig Puan Durumu
Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar