“Cumhurbaşkanımıza Güzel Bir Ev Sahipliği Yapalım”

16.2.2017 18:05:04

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ‘Muhtarlarla İstişare Toplantısı’ düzenlendi. Ahmet Çakır, “Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız geliyor. Bize düşen Sayın Cumhurbaşkanımıza güzel bir ev sahipliği yapmak, hep birlikte onu güzel bir şekilde karşılamak ve coşkulu bir kalabalıkla memnun bir şekilde göndermek. Bu konuda sizlerin desteği önemli. Hep birlikte Malatya olarak güzel bir ev sahipliği yapalım.” dedi

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

Dün Nikâh Sarayında gerçekleştirilen Muhtarla istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İlçe Belediye Başkanları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Malatya genelindeki Muhtar Dernek Başkanları ile 600’ün üzerinde mahalle muhtarı katıldı.

“MALATYA’YI BİR BÜTÜN OLARAK GÖRMEMİZ LAZIM”

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini anlatan tanıtım filminin gösterimiyle başlayan törende konuşan Başkan Çakır: “Malatya’yı bir bütün olarak görmemiz lazım. Malatya merkezi kalkınmadan, ilçeler kalkınmaz. İlçe kalkınmadan da kırsal mahallelerimiz kalkınmaz. Bunların tamamını bir bütün olarak görmemiz lazım. Tersinden bakarsak, kırsala hizmet götürmeden, merkezi ileriye taşıyamayız. Bütüncül bir çalışmayı alt ve üst yapısıyla ortaya koymamız gerekiyor. Malatya merkeze ve ilçelere bakıldığı zaman Malatya genelinde gerçekten hummalı bir çalışmanın olduğunu görürsünüz. Şu an MASKİ büyük yatırımlar yapıyor. Merkez ve bütün ilçelerin altyapısını çözeceğiz. Üst yapıda en büyük sorunumuz yol yapım çalışmaları. Gerçekten yola çok önemli yatırımlar yaptık. Araç gereç parkından, sahalarda oluşturduğumuz taş ocakları, seyyar kırma makinalarımıza, plent asfalt makinelerin ilçelere nakledilmesine, yeni plent tesislerinin kurulmasına kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bize gelen 1550 km yol talebi var. Biz 2 yıl içerisinde gelen talebin tamamını bitirmiş olacağız. Hedefimiz bu yıl 1000 kilometre asfalt yapmak. Geriye kalanı da gelecek yıl bitireceğiz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ NEYSE MUHTARIMIZ DA O

Çalışmaları bir dayanışma içerisinde gerçekleştirdiklerini ifade eden şunları dile getirdi. “ Bizim birbirimizden ayrımız-gayrımız yok. Az yaptı çok yaptı yok. İşi hep birlikte sahipleneceğiz. Muhtarlarımızı sahipleneceğiz. Bizim belediye başkanımız neyse, muhtarımız da o.  Mümkün olduğu kadar onlarla birlikte her bölgemizi bir adım ileriye nasıl götürürüz diye planlamalar yapıyor, buna gayret ediyoruz. Biz ne yaptığımızı, hangi imkânlarla yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bütçemiz ve kapasitemiz belli. Bütçemiz ve kapasitemizin 3 katı iş yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.”

“GÜZEL BİR EV SAHİPLİĞİ YAPALIM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Şubat Cumartesi günü Malatya’ya gelecek olmasına da değinen Başkan Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güzel bir ev sahipliği yapılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin artık her alanda var olduğunu ve gelişmiş ülkelerle rekabet ettiğini kaydeden Başkan Çakır, özetle; “Artık Türkiye’nin bir sıçrama yapması gerekiyor. Daha hızlı karar alabilen, güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Bundan ötürü de Anayasamız önümüze geldi. Bugüne kadar bu millet hep doğruyu gördü. Böyle bir Türkiye’ye geldiysek, bu halkın iradesine sahip çıkması ve sağduyuyla bunu başardık. Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız geliyor. Bize düşen; Sayın Cumhurbaşkanımıza güzel bir ev sahipliği yapmak, hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızı güzel bir şekilde karşılamak ve coşkulu bir kalabalıkla memnun bir şekilde göndermek. Bu konuda sizlerin desteği önemli.  Hep birlikte Malatya olarak güzel bir ev sahipliği yapalım” şeklinde konuştu.

KÂHTALI, MUHTARLARIMIZIN ÖNERİLERİNİ HER ZAMAN ÖNEMSEDİK

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kâhtalı ise organizasyondan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Allah kendisinden razı olsun. Saatlerce anlatılsa bitmeyecek hizmetleri var. İlçe belediye başkanlarımız da gayret ve çabayla çalışıyorlar. Allaha şükürler olsun, kişinin ne söylediği önemli değil, karşıdakinin ne anladığı önemlidir. Malatya’ya gelen her misafirin ne kadar gelişmiş olduğunu onların ifadeleriyle öğreniyoruz. Gerçekten Türkiye’de eşi benzeri olmayan çalışmalara Belediye Başkanlarımız imza atıyor. Büyükşehir olarak bütün Malatya’nın tamamından sorumlu olunca, görev ve sorumluluk bir hayli artmış oldu. Siz muhtarlarımızın önerilerini her zaman önemsedik. Bundan sonra da önemseyeceğiz. 2002 yılından beri bu ülkeye hizmet ediyoruz. Bu toprağı vatan bilen bütün kardeşlerimize ayrım yapmadan hizmet ediyoruz. Hiç kimseyi ötelemedik. Biz birlikte varız. Birlikte Türkiye’yiz” diyerek, 18 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan organizasyona destek istedi. Toplantı muhtarlardan gelen soruların cevaplanması ile sona erdi. >>>BÜLTEN

 

Ulusal Gazeteler
22 Temmuz 2017 Cumartesi 1'inci Sayfamız
Spor Toto Süper Lig Puandurumu

Nöbetçi Eczaneler

Resmi ilanlar

Yazarlar